Virtuve ir viena no svarīgākajām mājokļa telpām, tās remonts ir viens no sarežģītākajiem telpu remontiem, līdz ar to tas ir pamatīgs izaicinājums, kam nepieciešams veltīt ne mazums laika, pūles un, protams, arī finanses. Lai virtuve nākotnē būtu vizuāli pievilcīga, funkcionāla, kā arī Jums un Jūsu ģimenes locekļiem patiktu tajā uzturēties, jāveic rūpīga plānošana, kas ir galvenā panākumu atslēga.
Drīzumā sagaida virtuves remonts, taču nezināt, ar ko sākt? Šajā rakstā esam apkopojuši visu no virtuves remonta plānošanas līdz realizācijai!
Kā plānot virtuves remontu?
Apdomājiet vēlamo gala rezultātu
Pirms ķeraties klāt darbiem, noteikti jāapdomā, kāds ir vēlamais gala rezultāts - šis ir ļoti svarīgs solis, jo virtuve ir ilgtermiņa projekts, ar ko nāksies sadzīvot 10 vai pat vairāk gadus. Ja vadīsieties vien pēc aktuālajām tendencēm, ar laiku var nākties piedzīvot vilšanos, saprotot, ka virtuve nav atbilstoša Jūsu un mājinieku dzīvesveidam, kā arī ar laiku dizains var kļūt apnicīgs un kaitinošs, tādēļ rīkojieties tieši tā, kā patīk un ir ērti Jums pašam! Protams, neaizmirstiet pārrunāt un saskaņot idejas ar savu ģimeni, par cik arī viņiem virtuve būs jālieto katru dienu.
Lai saprastu savas vēlmes, lielisks palīgs var būt internetā pieejamie resursi, piemēram, vietne Pinterest - izmantojot šajā vietnē pieejamos foto, centieties izveidot moodboard jeb domu karti. Tāpat varat konsultēties ar meistariem un interjera dizaineriem, lai būtu drošs, ka gala rezultāts būs lielisks gan iedomās, gan realitātē.
Šajā gadījumā svarīgi saprast, ka virtuve galvenokārt ir praktiska telpa, līdz ar to labākā izvēle pavisam noteikti būs minimālisms un/vai modernisms. Šādi dizaini ir elastīgi, līdz ar to laika gaitā tos iespējams ātri un vienkārši transformēt atbilstoši mirkļa vēlmēm.
Apskatiet pašreizējo virtuvi un izlemiet, kāds remonts tai nepieciešams
Pašsaprotami, ka laika gaitā virtuves dizains mēdz novecot un tās elementi mēdz nolietoties, taču ne vienmēr virtuvē jāveic kapitālais remonts - virtuvē bieži pietiek arī ar kosmētisko remontu. Lai saprastu savu situāciju, apskatiet pašreizējo virtuvi un apdomājiet - varbūt virsmas iespējams atjaunot? Varbūt skapīšus un to elementus var atsvaidzināt, pārkrāsojot tos?
Varbūt visa panākumu atslēga ir jaunas mēbeles un/vai sadzīves tehnika? Arī šādā veidā iespējams pilnībā pārvērst virtuvi, piešķirot tai jaunu elpu! Turklāt, internetā ir daudz un dažādi ieteikumi, gan foto piemēri, gan praktiski soļi, kā pie minimāla darba panākt maksimālu efektu!
Izveidojiet remontdarbu plānu
Lai virtuves remonts ritētu raiti un Jūs vienmēr varētu sekot tam līdzi, Jums noteikti noderēs remontdarbu plāns. Remontdarbu plānā var iekļaut sekojošu informāciju:
- Plānotie remontdarbi;
- Plānoto remontdarbu secība;
- Plānoto remontdarbu īstenošanas termiņi;
- Kurus remontdarbus īstenosiet paša spēkiem un kurus uzticēsiet meistariem (konkrēti meistari).
Veidojot remontdarbu plānu, esiet pēc iespējas reālistiskāks, īpaši attiecībā uz plānoto remontdarbu īstenošanas termiņiem - virtuves remonts vidēji ilgst no 3 līdz pat 6 mēnešiem.
Ir tikai pašsaprotami, ka laika gaitā tas var nogurdināt, tādēļ, lai jau pēc kāda laika nepadotos, ieteicams izveidot konkrētu remontdarbu grafiku. Vēl pirms ķeršanās pie darba nosakiet konkrētas dienas, kad ķersieties pie remontdarbiem - tie var būt vakari, brīvdienas vai, piemēram, atvaļinājums. Protams, svarīgi šo plānu ne tikai izveidot, bet arī ievērot, tādēļ ņemiet vērā, ka remontam nevajadzētu aizņemt visu Jūsu brīvo laiku.
Izveidojiet nepieciešamo materiālu, instrumentu, mēbeļu un dizaina elementu sarakstu
Galu galā izveidojiet sarakstu ar visiem virtuves remontam nepieciešamajiem materiāliem, instrumentiem, mēbelēm un dizaina elementiem! Lai remonts neievilktos un nenāktos pazaudēt daudz laika veikalos, veikalus varat apmeklēt laicīgi, plānošanas procesā, un papildināt šo sarakstu ar veikaliem/personām, kur un cik daudz kas tiks iegādāts - šāda pieeja atvieglos remonta procesu un palīdzēs ietaupīt, izvairoties no nevajadzīgiem pirkumiem.
Kā realizēt virtuves remontu?
Izveidojiet pagaidu virtuvi
Jāņem vērā, ka virtuve ir neatņemama ikvienas saimniecības sastāvdaļa, līdz ar to, pirms šajā telpā uzsākti remontdarbi, vajadzētu pārūpēties par pagaidu virtuvi. Kad virtuvē tiek īstenots remonts, laba ideja ir dzīvot citur, tomēr ne visiem ir tāda iespēja.
Pagaidu virtuvei nav vajadzības veltīt atsevišķu telpu - to varat izvietot, piemēram, dzīvojamās istabas stūrī, kurā novietoti svarīgākie virtuves elementi, kā tējkanna, pagaidu plīts virsma, pāris gatavošanas un ēšanas trauki un piederumi. Rēķinieties, ka remontdarbu laikā sadzīve tiek nedaudz apgrūtināta, bet gala rezultāts noteikti ir tā vērts!
Sagatavojiet telpu
Virtuves remonts ir liels solis, kam nepieciešams sagatavoties gan morāli, gan fiziski. Sagatavojiet telpu remontdarbiem - iznesiet no virtuves mēbeles un sadzīves tehniku, veiciet elementu demontāžu, noņemiet sienu un grīdas segumu, ja sienas/griesti ir balsināti, nomazgājiet krāsu! Ja nepieciešams, šis ir īstais brīdis, kad mainīt logus.
Pārliecinieties, ka telpa ir gatava jaunās apdares darbiem un remontam nekas netraucēs! Ja virtuvē tiks atstātas, piemēram, kādas mēbeles vai sadzīves tehnika, parūpējieties par to, lai tā tiktu kārtīgi apsegta. Tāpat laicīgi padomājiet par to, kur uzglabāsiet remontdarbiem nepieciešamos materiālus - lieliska ideja ir lodžija vai balkons!
Ķerieties pie darba
Un nu laiks ķerties pie svarīgākā posma jeb virtuves remonta! Īstenojiet visus plānotos remontdarbus saskaņā ar iepriekš izveidoto plānu - ja kaut kas neizdodas kā plānots, neuztraucieties, jo bieži domas mēdz mainīties arī remontdarbu gaitā!
Lai būtu ērtāk, mēs iesakām remontdarbus veikt nevis paralēli, bet gan vienu pēc otra, piemēram, sākumā nokrāsojot sienas virsmas un pēc tam ķeroties pie grīdas seguma ieklāšanas. Ja darbu procesā virtuvē būs kāda aizķeršanās, tādā veidā varēsiet katru darbu paveikt kvalitatīvi un līdz galam.
Kādas ir aptuvenās virtuves remonta izmaksas un kā veidojas izmaksas?
Tā kā katrai telpai ir sava specifika, katram ir savas vajadzības un vēlmes, turklāt dažādos veikalos cenas atšķiras, ir sarežģīti noteikt konkrētu virtuves remonta gala summu. Visbiežāk gala summa ir aptuveni 5-7% no mājokļa kopējās vērtības. Šajā gadījumā izmaksas veidojas no sekojošiem aspektiem:
- Remontdarbiem nepieciešamie materiāli;
- Remontdarbiem nepieciešamie instrumenti;
- Profesionāļu darbs (apdares, elektroinstalācijas darbi)
- Mēbeles un sadzīves tehnika;
- Remontdarbu laikā patērētā elektrība.
Lai arī ir noderīgi izveidot tāmi, kas ļauj gūt priekšstatu par gaidāmajām izmaksām, vien retais patiesi spēj iekļauties noteiktajā budžetā. Iemesli tam ir dažādi - cenu kāpums, darba procesā atklātas nepilnības u.c., tādēļ tāmē jāiekļauj sadaļa ''neplānoti izdevumi'', kas sastāda aptuveni 10-15% no kopējā remontam atvēlētā budžeta.
Remonta procesā varētu rasties liels kārdinājums ietaupīt, taču nekādā gadījumā netaupiet uz kvalitātes rēķina! Tā vietā rīkojieties sekojoši - bieži vien cilvēki iegādājas vairāk materiālu nekā nepieciešams, tādēļ ir vērts painteresēties, varbūt kāda Jūsu paziņa pārdod Jums nepieciešamos materiālus izdevīgāk? Ieskatieties arī sociālajos tīklos, sludinājumu portālos, kur iespējams panākt patiesi izdevīgus darījumus!
Virtuves remonts nav vienkāršs uzdevums, taču mēs ceram, ka Jums izdosies īstenot sapņu remontu, kas priecēs acis un dvēseli! Ja tomēr remontam vēl nedaudz pietrūkst, ieskatieties Sefinance.lv piedāvājumā - iespējams, var noderēt tāda iespēja kā kredīts remontam vai patēriņa kredīts, taču atcerieties, ka tās ir nopietnas saistības, tādēļ, pirms aizņematies, rūpīgi izvērtējiet savas iespējas kredītu atmaksāt!